DOMOV PRO OSOBY S ALZHEIMEROVOU CHOROBOU
Služba Domov se zvláštním režimem je určena lidem s Alzheimerovou chorobou, kteří již nemohou žít ve svém přirozeném prostředí.

V RÁMCI POSKYTOVANÉ SLUŽBY NABÍZÍME

• Poskytnutí ubytování (ubytování v jednolůžkovém či dvoulůžkovém pokoji, sociální zařízení je samostatné pro každý pokoj, součástí je úklid pokojů a praní ložního i osobního prádla).
• Poskytnutí stravování (celodenní stravování, příprava dietních a diabetických jídel).
• Pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu (podávání jídla a pití, oblékání, svlékání, přesuny na invalidní vozík, na lůžko, pomoc při prostorové orientaci a samostatném pohybu).
• Pomoc při osobní hygieně a poskytnutí podmínek pro osobní hygienu (ranní a večerní hygiena, celková koupel, péče o vlasy, nehty, pomoc při použití WC).
• Zprostředkování kontaktu se společenským prostředím (besídky, přednášky, výlety, kulturní a společenské akce, obchody).
• Sociálně terapeutické činnosti (nácvik nákupu v obchodě a v klubovém zařízení, orientace v městě Prostějov, nácvik cestování hromadnou dopravou apod.).
• Pomoc při uplatňování práv a oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí uživatelů (řešení nepříznivé sociální situace, řešení osobních problémů, základní sociální poradenství komunikace s úřady, soudy, vyřizování příspěvku na péči a jiných sociálních dávek, vyřizování občanského průkazu, apod.).
• Aktivizační činnosti (činnosti v rámci ergo-aktivizací).

KAPACITA

• Kapacita služby je 29 míst

CÍLOVÁ SKUPINA

• Senioři od 65 let s Alzheimerovou chorobou

ŽÁDOST O POSKYTNUTÍ SLUŽBY

Žádost o poskytnutí sociální služby Domov se zvláštním režimem pro osoby s Alzheimerovou chorobou je vhodné podat, pokud máte aktuální zájem o přijetí. Žádost, kterou podá žadatel, který nemá aktuálně zájem o nástup, bude vyřazena ze zpracování. Až bude mít žadatel aktuální zájem o nástup, podá žádost novou.
Pokud máte zájem využít sociální službu Domov se zvláštním řežimem pro osoby s Alzheimerovou chorobou, vyplňte prosím první část žádosti. Část žádosti označenou jako „Vyjádření lékaře“ vyplňuje Váš ošetřující lékař. Pokud žádost vyřizuje jiná osoba než žadatel/ka, využijte prosím formulář "Plná moc" a vyplněný jej doložte k žádosti.

Žádost poté doručte do naší organizace (poštou nebo osobně).

FORMULÁŘE KE STAŽENÍ

Plná moc pro podání žádosti do DZR Ach
Žádost o poskytnutí sociální služby DZR Ach
Ceník poskytovaných služeb DZR Ach
Domácí pravidla DZR Ach
Dotazník spokojenosti s poskytovanou službou pro rodinné příslušníky
Informační léták

KONTAKTNÍ OSOBA

Mgr. Petra Zbořilová - sociální pracovnice

Telefon: +420 582 321 454
Mobil: +420 778 751 610
Email: pzborilova@csspv.cz